Odun Kuzineleri


Ürün Karşılaştır (0)


60x45cm Kahverengi Odun Kuzinesi
60x45cm Siyah Odun Kuzinesi
60x45cm Yağlı Odun Kuzinesi
65x50cm Kahverengi Odun Kuzinesi
65x50cm Siyah Odun Kuzinesi
65x50cm Yağlı Odun Kuzinesi
65x50cm Yeşil Odun Kuzinesi
70x55cm Kahverengi Odun Kuzinesi

Sahip oldukları özelliklerine göre soba seçimi yaparken en fazla dikkat edilmesi gereken kriterlerin başında kullanılacak yakıt türüne uygun olan sobayı seçmek gelir. Yakıt türü daha uzun süreli kullanım ve maliyet seçeneklerine göre farklılık gösterir.  Kömür veya odun kuzinesi ekonomik ısınma adına sizlere maksimum fırsat olanağı sağlar. Firmamız sizlere her iki imkanı da sunmaktadır. Daha uzun süreli ısınma için kömür sobası tercih edilebilir.  Odun ve kömür kuzinelerinin ateş hazneleri farklılık gösterir. Kömür kuzinelerde döküm ızgaralar bulunur. Kömür yanıp kül halini aldıktan sonra ızgaradan düşen küller kül tablasında toplanır.

Odun kuzineleri ise oldukça eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş olan modellerdir. Bu modeller kendi aralarında renkli boyalı odun kuzinesi ve yağlı odun kuzinesi olarak ikiye ayrılır. Odun kuzinelerinde sobanın içerisinde yer alan odunun hava ile temas ederek yanabilmesi adına ızgara bulunmaz. Yağlı odun kuzineleri ise diğerlerinden farklı olarak renksiz olur ve koruyucu yağ ile yağlanarak kullanıma hazır hale getirilir. Yeşil, kahverengi ve siyah gibi renklerde olan kuzinelerden yana tercihinizi kullanmak istiyorsanız odun kuzinelerini veya kömür kuzinelerini tercih etmelisiniz.

Odun Kuzinesi İle Düşük Maliyetli Isınma

Isınma her canlının ihtiyaç duyduğu bir eylemdir. Bundan dolayı kış aylarında sıcak ortamlar insanlara huzur verir. Yeteri kadar ısınma sağlanmadığı zamanlarda hasta olma olasılığı yüksektir. Yeni sistem olan kombilerde maksimum ısınma sağlanabilmesi adına yüksek maliyetler ödemek gerekir. Özellikle evlerde yalıtım sistemi yok ise ısınma için harcanan maliyetler iki katına kadar çıkar. Düşük maliyetler ile maksimum ısınma seviyesine ulaşabilmek için en doğru tercih fırınlı kuzineli soba çeşitleridir. Kuzine mevcut büyüklüğüne göre bulunduğu ortamı maksimum düzeyde ısıtır.

Odun Kuzinesi Nasıl Kullanılır?

Kuzinenin üst tarafında yer alan kapağı açarak ateş haznesine odun atabilir, ısı düşmeye ve soba sıcaklığını kaybetmeye başladıkça bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Sobanın temizlenmesi için ise sobanın alt bölümünde yer alan kül tablasını çekebilir ve biriken külleri çöpe boşaltarak kolaylıkla sobanızı temizleyebilirsiniz. Kış ayının sonunda, yaz ayları geldiğinde sobanıza bakım yapabilir sadece dekoratif bir obje olarak kullanabilirsiniz.

Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)
Gvenli Site