Kuzine Kullanım Klavuzu

- Kuzine ilk yakış sırasında ön üst kapak acık konuma getirilip hemen üst kapak yanında olan sürgü kolunu geri çekmelisiniz. Ardından ince kesilmiş odun veya tahta parçalarını iç kısıma hafif dikey şeklinde altında boşluklar olacak şekilde koyarak odunların altına kağıt veya karton koyarak ateşi tutuşturunuz. Sonrasında odun kuzinesi kullanıyor iseniz büyükçe odunlar atabilirsiniz. Kömür kuzinesi kullanıyor iseniz kömür atabilirsiniz. Alev iyice yanınca sağ sürgü kolunu kapatabilirsiniz. Sürgü kolu kapanınca ateş sobayı çevreleyip bacaya çıkacağı için ısı miktarı artacak ve alt fırın pişirme konumuna gelecektir.

- Ateşlik Ön Kapısındaki Sürgü İse İlk Yakış Esnasında Açık Kalıp , Alevlendikten Sonra Yarı Kapalı Konumda Tutunuz.

- Kuzine’nin Sağ Yan Alt Sürgü Kapağı İse Daima Kapalı Olarak Kalacaktır.  ( Ayda Bir Kez Alt Sürgüyü Açarak Size Göndermiş Olduğumuz Demir Aparat ile İç Kısımı İyice Külü Dışarıya Boşaltarak Temizleyebilirsiniz.)

NOT: Kömür Yakmalı Kuzineler İçin Fırın Kısmında Bulunan Döküm Izgarayı Üst Kısımdan Ateş Yakacak Alana Yerleştirilirken  Izgara Üzerinde Yazılı Bulunan Nurak Kısmı Üst Tarafa Gelecek Şekilde Yerleştiriniz 

- Alt Fırın Kapağını Pişirme Olayından Sonra Terlemeye Maruz Kalmaması İçin Açık Konumda Tutunuz.

- Sobanın dış cephe boyası, ilk yanma esnasında buhar yapıp koku çıkartabilir

- Soba borularını iki ayda bir kere temizleyiniz.

- Sobanızın camı, temper cam ve özel ateş camı olarak imal edilmiş olup, dış darbelere karşı korunması gerekir. Darbe veya çarpma gibi fiziki bir kuvvete maruz kalması neticesinde camda oluşacak çatlama ve kırılmaların garanti kapsamı dışında tutulduğu unutulmamalıdır.

- Yaz aylarında kuzineyi uzun süre kullanmayacak iseniz iç temizliğini iyice yaparak külünü temizleyip , sağ yan kısımda bulunan kapağı açıp size ürünle beraber göndermiş olduğumuz demir aparat ile kurum ve külünü çekip boşaltıp kapağı kapalı konuma getirip nem ve rutubet olmayan alanda muhafaza ediniz.

- Ürünlerimizde normal kullanım şartlarında tamir gereği duyulmayıp sadece bakım yapılmaktadır. Herhangi bir hususta ihtiyacınız olduğu takdirde firmamızı arayarak her türlü bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bize sorun.
Müşteri Temsilcisi
Sorularınız için burdayız
ŞUANDA AKTİF