Kömür Kuzineleri


Ürün Karşılaştır (0)


60x45cm Siyah Kömür Kuzinesi
65x50cm Kahverengi Kömür Kuzinesi
65x50cm Siyah Kömür Kuzinesi
65x50cm Yağlı Kömür Kuzinesi
70x55cm Siyah Kömür Kuzinesi

Günümüz koşullarında oldukça maliyetli olan tüp veya doğal gaz seçeneğine karşın sizlere ekonomik fiyatlar doğrultusunda ısınma ve yemek pişirme olanağı sağlayan kuzineler modern tasarımları ile dekorasyon içinde önemli bir rol oynamaktadır. Dekorasyon çizgilerine uyumlu tasarımları, kaliteli ürünleri ve uygun fiyatları bir araya getiren firmamız müşterilerinin isteklerini ön planda tutarak hizmet verir. Bünyemiz kapsamında yer alan ürünler;  60*45, 65*50, 70*55 ebatlarında, yeşil, kahverengi, siyah renklerinde odun kuzinesi, kömür kuzinesi ve yağlı odun kuzinesidir.

Kömür veya odun kuzinesi ekonomik ısınma adına sizlere maksimum fırsat olanağı sağlar. Firmamız sizlere her iki imkanı da sunmaktadır. Daha uzun süreli ısınma için kömür kuzinesi tercih edilebilir.  Odun ve kömür kuzinelerinin ateş hazneleri farklılık gösterir. Kömür kuzinelerde döküm ızgaralar bulunur. Kömür yanıp kül halini aldıktan sonra ızgaradan düşen küller kül tablasında toplanır. Sobada yer alan filtreler ve uygun ölçülere uygun olarak üretilen boru sistemi sayesinde yakıt olarak kömür tercih edilse dahi herhangi bir tehlike barındırmadan sobadan çıkacak olan dumanın direkt olarak bacalardan evin dışına salınır.

Kömür Kuzinelerinin Kullanım Özellikleri

Kömür kuzineleri diğer kuzinelere oranla daha uzun süreli ısınma olanağı sağlar. Kömür yakıt türü olarak oduna oranla daha dayanıklı ve uzun ömürlü olduğundan dolayı gün içerisinde bir defa soba yakma işleminin gerçekleştirilmesi yeterli olmaktadır. Odun kuzinelerinde ise soba ısısını kaybetmeye başladıkça gün içerisinde odun ilavesi yapılması gerekir.

Gün sonunda ya da ertesi gün sobanızı yakmadan önce soba içerisinde kalan kalıntılar kül tablasından temizlenmeli ve soba tamamen boşaltılmalıdır.

Kömür Kuzinesinde Pişirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yemek pişirme işlemi için ise sobanın tamamen yanması ve ısınması beklenmelidir.  Evinizde tüp, ocak ve fırın gibi ekstra bir araca ihtiyaç duymadan sahip olduğunuz kömür sobası ile istediğiniz yemeği pişirebilir, pişirdiğiniz yemekleri sonrasında sobanın üst bölümünde ısıtabilirsiniz.

Fırın bölümünü kullanabilmek için, sobanın fırın kapağını açabilir uygun ölçülerde olan tepsinizi fırına yerleştirerek pişirmeye başlayabilirsiniz. Aynı ayda birden fazla yemeği pişirebilmek için fırın bölümü dışında sobanın üst bölümünü de kullanabilirsiniz.

Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)
Gvenli Site