Anasayfa / Kuzine Soba / Kuzine Soba Çeşitleri

Kuzine Soba Çeşitleri

Kuzine soba çeşitleri denilince farklı ürünler, farklı modeller, farklı tasarımlar ile karşılaşılması mümkündür. Kuzine sobalar için ön plana çıkan ilk özellik, dış görünümleridir. Dış görünümleri konusunda ise, farklı renk tonları ile karşılaşılması ve kullanılan yaşam alanlarında, dekoratif bir görüntü yaratılması mümkündür. Eğer, hem bir soba hem de dekoratif bir ürün almak istiyor iseniz, verilmiş olan farklı renk seçeneklerini kullanabilir ve bulunduğunuz yaşam ortamında, değişik nostaljik ve amaca yönelik atmosferler yaratabilirsiniz. Renk yönünden, kahverengi, yeşil rengi, siyah rengi şeklinde farklı tasarımlar sizlerin karşısına çıkarılmakta olup, her birinde görsel açıdan tam bir uyum sağlamak maksadıyla, değişik tonları kullanılmış ve kullanıldıkları atmosferlere uyum sağlanma0sı hedeflenmiştir.
Kuzine çeşitleri odun Rize kuzinesi ve kömür Rize kuzinesi olmak üzere iki çeşittir.

Kömür Kuzine Modelleri

Kömür kuzine soba çeşitleri 40’lık, 45’lik, 50’lik olmak üzere 3 çeşittir. Ürünlere yukarıdaki linkler üzerinden diğer modelleri detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Kömür kuzinelerinde isteğiniz üzere hem odun hem kömür yakabilirsiniz. İçerisinde kalın döküm ızgara bulunmaktadır. Fırın ile ateşlik arasında küllük bulunuyor.

Firmamız Nur Ak Kuzine sobanın tüm ürünleri garantilidir. Ürünlerimiz tamamen el yapı ile imal edilmektedir.

Odun Kuzine Modelleri

Odun kuzine soba çeşitleri 40’lık, 45’lik, 50’lik olmak üzere 3 çeşittir. Ürünlere yukarıdaki linkler üzerinden diğer modelleri detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Odun kuzinelerinde sadece odun yakabilirsiniz. Ateşlik kısmı 4 mm kalın sac ile çevrilidir. fırın ve gövde 2 mm sac kalınlığındadır. Üst tabla 4 mm kalın plaka, soba borusu çıkışı 13 cm piyasada satılan standart borulardır.

Firmamız Nur Ak Kuzine sobanın tüm ürünleri garantilidir. Ürünlerimiz tamamen el yapı ile imal edilmektedir.

Kuzine Soba Yakacak Çeşitleri

Teknik açıdan da kuzine soba çeşitleri arasında farklılıklar bulunmakta olup, ebatları yönünden yani ebada yönelik teknik özellikler yönünden, karşımıza çıkan seçenekler arasında ise; 65 santimetreye 50 santimetre soba, 60 santimetreye 45 santimetre soba, 70 santimetreye 55 santimetre soba gibi seçenekler ile karşılaşmanız mümkündür. Her biri amaca ihtiyaca ve bulunan yani kullanılacak ortama göre farklı seçeneklerinden meydana gelmiş olup, doğru ürünü seçme konusunda, işletmemiz ile irtibata geçebilir ve teknik destek talep edebilirsiniz.

Kuzine soba çeşitleri açısından incelemeye tabi tutulduğunda, yakacak cinsine göre sınıflandırılma yapılması da mümkündür. Kuzine soba çeşitleri ifadesi gündeme getirildiğinde, bu sobalarda kullanılacak yakacaklar açısından da ayrı bir sınıflandırmanın yapıldığı görülmektedir. Sobalar genel anlamda, odunlu kuzine sobası ve kömürlü kuzine sobası olarak 2 gruba ayrılmaktadır. Bu sınıflandırmada odun kuzine sobası ifadesinde, kullanılan ateş haznesi ile kömür kuzine sobası ifadesinde kullanılan ateş haznesi arasında, farklılıklar bulunmaktadır.

Her iki yanıcı maddenin ısı değerleri ve soba içerisinde kor halinde kaldığı süreler göz önüne alınarak, farklı malzemelerin tercih edildiği, bu sayede dayanıklılığın arttırıldığı bilinmektedir. Soba çeşidi sınıflandırılmasında ele alan diğer konu da, yağlı odun kuzinesi veya boyalı odun kuzinesi şeklinde sınıflandırmanın yapılmasıdır. Yağlı odun kuzinesi ifadesinde yer alan seçenekler de ifade edilen detay ya da teknik ayrıntı ise, kuzinenin renksiz olması ve koruyucu yağ ile yağlanmış olması anlamına gelmektedir. Bu yönden yapılan incelemede, karşılaşılan iki farklı sonucun ortaya çıkmasının nedeni budur.

Kuzine Soba Çeşitleri Konusunda Nasıl Destek Alınır?

Kuzine soba çeşitleri konusunda karar vermekte zorlanıyor iseniz ya da bir ürünü sağlıklı bir şekilde almayı ve uzun yıllar kullanmayı düşünüyor iseniz, işletmemiz irtibat telefon numaraları üzerinden, bize ulaşabilir, her türlü teknik detayı, tüm ayrıntıları ile talep edebilirsiniz. Amacınız nedir? Nasıl bir soba almak istiyorsunuz? Kullanacağınız alan neresidir? Neden yağlı kuzine almalısınız ya da neden sade bir kuzine soba tercih etmelisiniz? Gibi tüm soruların cevaplarını, ücretsiz bir şekilde ulaşacağınız müşteri hizmetlerinden bulabilirsiniz. Bu sayede, ürünü bir kez alır, uzun yıllar kullanır ve hiç bir sorun ile karşılaşmadan, her türlü ihtiyacınızı, tek bir kuzine soba ile giderebilirsiniz.

Sipariş hattı 0464 242 27 55 ya da iletişim hizmetleri üzerinden bize ulaşmanız durumunda, kuzine soba fiyatları, nakliye esasları, tedarik süreçleri, nakliye fiyatları gibi tüm detaylar hakkında da bilgi sahibi olmanız mümkündür. Bilmeniz gereken en önemli ayrıntı, sizlere kuzine sobalar hakkında ve kuzine soba çeşitleri hakkında, her türlü detaylı bilginin aktarılacağı ve Türkiye’nin neresinde yaşıyor olur iseniz olun, kuzine sobaların, ücretsiz bir şekilde, kargo ücreti tarafımıza ait olacak şekilde, sizlerin adresine gönderileceğidir. Kaliteyi, hızlı, güvenli, ekonomik ve garantili bir şekilde almak istiyor iseniz, iletişim hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir